Informacje ogólne

Codziennie wraz z wodą spożywamy znaczną ilość metali ciężkich, toksyn, pestycydów, ścieków i chloru nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zardzewiałe wodociągi, zapchane krany, nieszczelne pompy ciśnieniowe aplikują do naszych szklanek wszystko, lecz nie czystą wodę. Przyswajane z wodą i odkładające się w naszym organizmie pierwiastki i związki chemiczne powodują w naszych organizmach ciężkie, przewlekłe a niekiedy nawet nieuleczalne choroby.Metale ciężkie, dostające się do organizmu w postaci soli, przenikają do płynów ustrojowych i tkanek, a więc do i narządów wewnętrznych; w przypadku kobiet w ciąży także do płodu.

Gromadzące się w organizmie związki niklu, cynku i kobaltu niszczą wątrobę; związki miedzi, ołowiu i rtęci - uszkadzają nerki; tal, kadm, rtęć, miedź negatywnie oddziaływają 
na mięsień sercowy.

Pierwiastki promieniotwórcze, arsen wywołują nowotwory, a bizmut i antymon niszczą naczynia włosowate układu krwionośnego. Bezpośredni wpływ na zdrowie mają również toksyny przemysłowe i bakterie. Dlatego tak ważne jest zawczasu podjęcie wszelkich starań, które pozwolą cieszyć się zdrową i czystą wodą nam i naszym rodzinom. Chyba najtańszym i najprostszym sposobem na oczyszczenie wody jest założenie filtrów do wody.

Firma CITO jest dystrybutorem filtrów do wody firmy Aqua Filter