Informacje ogólne

Pompa ciepła działa zasadniczo tak, jak lodówka: taka sama sprawdzona technologia, tutaj wykorzystana w odwrotnym kierunku. Lodówka pobiera ciepło z przechowywanych w niej produktów. Pompa ciepła pobiera ciepło z otoczenia (nawet chłodnego). Ponieważ pompy ciepła Energy Save, Heat Pumps AB wykorzystują zaawansowaną technologię, ta zasada sprawdza się w lecie i w zimie.

Pompa ciepła podnosi energię cieplną z niższego poziomu temperaturowego (np. 5°C) na wyższy (np. 22°C). Ta zasada wciąż obowiązuje nawet przy ujemnych temperaturach. Środowisku to nie szkodzi w najmniejszym stopniu – w miejscu ustawienia pompy ciepła nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje. W ten sposób nie musicie się Państwo obawiać, że Wasze dzieci nie będą miały czym oddychać.

Pompy ciepła pracują tym ekonomiczniej, im mniejsza jest różnica pomiędzy temperaturami zasilania dolnego i górnego źródła ciepła. Dlatego niskotemperaturowe systemy grzewcze, jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe, są idealnym partnerem dla pompy ciepła.www.pompycieplasiedlce.pl